نکات مهم در انتخاب پارکت لمینت

تاریخ:
۱۲ مهر ۱۳۹۴
در هنگام انتخاب پارکت لمینت به چند نکته باید توجه داشته باشید.

 رنگ مناسب
  انتخاب رنگ مناسب برای پارکت لمینت از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است رنگ پارکت می تواند یک اتاق راکوچک تر و یا بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهد
انتخاب رنگ مناسبی که با دیگر عناصر موجود در اتاق از جمله فرش، دیوارها،  مبلمان و ... همخوانی داشته باشد وبه شما کمک میکند تا به طرح ایده آل خود دست پیدا کنید.
اتاق با پارکت لمینت و دیوارهای روشن خانه را بزرگتر نشان می دهد. اما اگر فقط از رنگ های روشن استفاده شود خانه سرد و بی روح خواهد شد.
اگر دیوارهای اتاق تاریک اما پارکت لمینت و سقف روشن باشد , تاثیر خطوط افقی بیشتر می شود. به عبارتی دیگر به خطوط افقی بیش تر توجه می شود.
در صورتی که پارکت لمینت و سقف روشن و کل دیوارها تیره باشند,اتاق باریک تر و بلندتر به نظر می رسد.
پارکت لمینت تیره با دیوار ها و سقف روشن, اتاق را پهن تر نشان می دهد.
یک اتاق با پارکت لمینت و سقف تیره ودیوارهای روشن, پهن ترو پایین تر به نظر می رسد.
اگر سقف روشن اما دیوارها و پارکت لمینت تیره باشند,حس بودن در زیر زمین در فرد ایجاد می شود. چون نور فقط از بالا خواهد بود.

 
 


 جنس مناسب
انتخاب جنس مناسب نیز از مواردی است که در حفظ زیبائی و کارائی پارکت لمینت در طول زمان استفاده نقش بسزائی دارد.
پارکت لمینت ها دارای کلاس های متفاوتی برای تردد های مختلف می باشند بطور مثال برای برای مناطق کم تردد از قبیل منازل می توان از لمینت های AC3 و یا جهت اطمینان بیشتر کلاسAC4انتخاب بسیار مناسبی می باشد.
کیفیت HDF از مهمترین فاکتور های مقاومت و استحکام لمینت است، هر چه خلوص چوب آن بیشتر باشد(ضایعات ترکیبی کمتر باشد) و Density(فشردگی واحد حجم )آن بالاتر باشد،کیفیت لمینت بالاتر است.
 

 نوع قفل  CLICK
 نوع کلیک یا قفل انواع و تکنولوژی های مختلفی دارد.کلیک خوب سهولت نصب و دوام آن را بالا می برد.
در این نوع قفل برای نصب لمینت نیاز به چسب نداشته و توسط قفل به هم متصل می شوند.
به این علت که از چسب استفاده نمی شود به کف زیرین آسیب نمی رساند و پس از جمع کردن لمینت ، پوشش کف قبلی قابل استفاده خواهد بود.
نصب آن بسیار سریع و آسان است و متراژ حدود 100 متر مربع در یک روز قابل اجرا است.
 

 نوع و یا طرح
این گزینه رابطه مستقیم با سلیقه شخصی هر فرد دارد به طور مثال لمینت های High Glass سطح براق و صاف که جلوه لاکچری به محیط می بخشد
پارکت لمینت های Normal Embossed با برجستگی های متوسط  و یا Deep Embossed با برجستگی ها و گره های عمیق و طبیعی چوب که حس راه رفتن در طبیعت را به شما منتقل خواهد کرد.


Deep Embossed


High Glass

 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه