تکنولوژی و انواع کاغذ دیواریهای خارق العاده

تکنولوژی و انواع کاغذ دیواریهای خارق العاده
تاریخ:
۲۶ بهمن ۱۳۹۶
کاغذ دیواری همواره یکی از المانهای مهم در تغییر دکوراسیو ن  و جو یک فضا بوده. امروزه پیشرفت علم  باعث شده که نقش کاغذ دیواری به نحو چشم گیری مطرح گردد.

 

متصور شوید که گلهای قرار گرفته بر روی دیوار اتاقتان در ساعاتی خاص از شبانه روز شکوفه بدهند! این موضوع با پیشرفت تکنولوژی کاملا امکان پذیر شده است.shiyuan  یک نوع کاغذ دیواری مدرن اختراع کرده است که با تغییر دمای محیط تغییر رنگ می دهد. در صورتی که از این نوع کاغذ دیواری برای دیوار های مجاور شومینه یا شوفاژ اتاق ها استفاده شود یا حتی اگر با دست آن را لمس کنید در اثر افزایش دما تغییر رنگ میدهد.

 

 
حتی کاغذ دیواریها میتواند در صورت لمس شدن به شما جواب بدهند . این نوع از کاغذ دیواریهای هوشمند بهpage four معروف هستند.با توجه به تحقیقات صورت گرفته در یکی از دانشگاههای سوئد ساخته شده است.از داخل این نوع کاغذ دیواری،یک سنسور لمسی و یک بلند گوی کوچک جاسازی شده است که در موقع لمس از خود واکنش نشان دهد.


 

در تصویر پایین یک نمونه دیگر از کاغذ دیواری ر نشان می دهد که در کشور فرانسه به trompeloeil  معروف است  به معنی چشم ها را فریب بده مشهور است .در واقع هنرمندان در این گونه از کاغذ دیواریها با استفاده از تکنیکهای متفاوت از جمله پرسپکتیو و نور پردازی ،فضایی سه بعدی  و قابل درک و باور ایجاد میکنند که خواهد توانست تصور شما را به کلی در باره کوچک بودن یا خود اتاقو دکور آن تغییر دهد.
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه