5 مدل از جدیدترین کاغذ دیواری های دنیا

5 مدل از جدیدترین کاغذ دیواری های دنیا
تاریخ:
۰۲ شهریور ۱۳۹۸
تکنولوژی با سرعت غیرقابلباوری در حال پیشرفت است و هر روز با حجم زیادی از فناوری‌ها و دستاوردهای جدید دنیا روبه‌رو می‌شویم. این قضیه در صنعت چاپ نیز به شدت به چشم میخورد. پیشرفتهایی که در این صنعت روی داده است، دست طراحان را باز گذاشته تا هر طرحی که مایل هستند ار روی کاغذ دیواری ‌ها پیاده کنند. امروز شما می‌توانید جدیدترین و گاهی عجیب‌ترین  مدل‌های کاغذ دیواری را ببینید. همانطور که تمام بازارها به سمتی در حال حرکت هستند که تمام نیازهای مصرف‌کننده را پاسخ دهند، صنعت تولیدِ کاغذ دیواری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همه نیازهای مصرف‌کنندگانش را در نظر گرفته است. امروز چه شما بخواهید کودک درونتان را به جنب و جوش دربیاورید و هر چیزی که می‌‎خواهید روی دیوار بکشید و چه بخواهید دو منظوره از دیوارهای خانه‌تان استفاده کرده و به جز طرح‌های زیبا از دیوارهایتان نور هم ساطع کنید، کاغذ دیواری برای شما در بازار موجود هست. در این مقاله به بررسی و معرفی تازه‌ترین مدل‌های کاغذدیواری خواهیم پرداخت و آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.
 
کاغذدیواری نوردهنده: دیوارهای زیبایی که نور از آنها بیرون می‌زند
اگر به دنبال راهی هستید که نوری ملایم و غیرمستقیم را به فضای خانه و یا محل کارتان بیاورید، باید بگوییم که کار سختی در پیش ندارید. کاغذدیواری نوردهنده ( Light-emitting wallpaper) یکی از کاغذ دیواری هایی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در این مدل کاغذ دیواری، دیودهای بسیار کوچک ال ای دی در نظر گرفته شده است. این دیودها به طراح این اجازه را میدهند که طرح کاغذدیواری خود را جالبتر کند و حتی آن را تبدیل به یک منبع روشنایی کند. در این کاغذ دیواری ها طراح هر جایی که به نظرش مناسب می‌آید را برای قراردادن این دیودهای نوری در نظر میگیرد. این مدل کاغذ دیواری علاوه بر اینکه با طرح زیبایش به دیوار جلوه خاصی میبخشد با ساطع کردن نوری ملایم و غیر مستقیم فضا را دلچسبتر و آرامتر میکند.
 
 
کاغذ دیواری که با لمس دستان شما تغییر رنگ میدهد
شما در اتاقتان نشسته‌‎اید و احساس میکنید که هوا سردتر شده است. پس دست به کار شده و شوفاژ اتاق را روشن می‎کنید.  آن وقت میبینید که گل‎های روی کاغذ دیواریتان تغییر رنگ میدهند! شکوفههای روی دیوار رنگ میگیرند و انگار از نو میشکفند.
 بله! این یکی از روشهای تازه در تولید کاغذ دیواری است. در این روش با تغییر دما رنگهای موجود در کاغذ دیواری تغییر رنگ میدهند. اگر از این کاغذ دیواری ها درکنار  شومینه و یا شوفاژ استفاده کنید، با تغییر دمای اتاق رنگ آنها تغییر میکند و حالت تازه‌ای به خود میگیرند. حتی با حرارت دست نیز میتوانید رنگ کاغذدیوارتان را تغییر دهید. تصور کنید که رنگ یک گل را با لمس دستهایتان تغییر دهید. جالب است مگر نه؟
کاغذ دیواری مخصوص کودکان فعالِ درون
اگر هنوز کودک درونتان خیلی فعال است و دوست دارید روی دیوارهای نقاشی بکشید و هر آن‌‎چه دل تنگتان میخواهد بنویسید، یک خبر خوب برایتان داریم. اخیرا کاغد دیواریهایی طراحی شده است که یک جورهایی بیشباهت به دفترچه یادداشتی بزرگ نیست. شما میتوانید یادداشتهای خود را بر روی آنها نوشته و حتی آنها را از روی دیوار جدا کنید. این برگه‎ها که رنگهای مختلفی دارند، بعد از مصرف قابل تعویض هستند. یکی از موارد پرکاربرد این کاغذ دیواری ها در اتاق جلسات و یا اتاقهای فکر است. چه چیزی بهتر از یک تخته به اندازه دیوار برای نوشتن ایدههای بیرون آمده از طوفان مغزی سراغ دارید؟
دیوارهایی که به صدا درمی‌آیند
چه میشد اگر دیوارها صدا داشتند؟ آن وقت فکر میکنید چه چیزی به شما میگفتند؟
این ایده عجیب و غریب و در عین حال خارقالعاده توسط نوعی کاغذ دیواری هوشمند که به Page four شهرت دارد، اجرایی شده است. تحقیقات مربوط به این کاغذ دیواری توسط دانشگاههای سوئد انجام شده است و بعد از آن این ایده جالب توجه به اجرا درآمده است. اما سازوکار این نوع کاغذ دیواری چگونه است؟
 پروسه کار به این شکل است که در ساخت این نوع کاغذ دیواری سنسور لمسی و یک بلندگوی کوچک جاسازی و تعبیه می‌شود. این سنسورها در صورتی که لمس شوند واکنش نشان داده و بلندگوهایی که در کاغذ دیواری وجود دارد را به صدا درمیاورند.
دیگر اتاق کوچک معنا ندارد
یکی دیگر از کاغذ دیواری ‌های جذاب، کاغذ دیواری‌ های سهبعدی هستند. این کاغذ دیواری ها با تکنیک پرسپکتیو چنان شما را فریب میدهند که اگر حواستان را به خوبی جمع نکنید، ممکن است با دیوار برخورد کنید. این کاغذ دیواری ها مخصوص فضاهای کوچک هستند. پس اگر فضای اتاقتان کوچک است و میخواهید آن را بزرگتر جلوه دهید ما به شدت به شما این کاغذ دیواری های خلاقانه را پیشنهاد میکنیم.
دلتان چه کاغذدیواری میخواهد؟
در این مقاله چند نوع از تازهترین کاغذ دیورای های ساخته شده با بهروزترین تکنولوژی روز دنیا را معرفی کردیم. این روزها کاغذ دیواری ها علاوه بر اینکه در طرحها و رنگهای مختلف در بازار موجود هستند، تازهترین تکنولوژیها را نیز در دل خود جای دادهاند. این صنعت روز به روز در حال پیشرفت است و مدلهای تازهای را برای دوست داران کاغذ دیواری ارائه می‌دهد.
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
اصول طراحی: ریتم و آهنگ را به خانه خود بیاورید
 ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

اصول طراحی: ریتم و آهنگ را به خانه خود بیاورید

همان‌طور که به فصل پاییز نزدیک‌تر می‌شویم، خیلی از ما به فکر این می‌افتیم که تغییراتی را در خانه خود ایجاد کنیم تا هم آن را از حالت یک‌نواختی خارج کرده و هم خود و خانه‌مان را برای رسیدن فصل جدید آماده کنیم. همان‌طور که در مقاله پیشین نیز به آن اشاره کردیم، ما در این سری از ...  ادامه مطلب 
تعادل: اولین اصل طراحی داخلی خانه
 ۲۰ مرداد ۱۳۹۸

تعادل: اولین اصل طراحی داخلی خانه

بسیاری از طراحان بزرگ دنیا بر این باور هستند که به تعداد انسان‌های روی کره‌زمین طراحی داخلی برای خانه‌ها وجود دارد. به دیگر سخن با توجه به منحصربه‌فرد بودن سلایق و الگوهای رفتاری افراد، طراحی داخلی خانه‌ها نیز می‌تواند متفاوت و متنوع باشد. هر شخص می‌تواند با توجه به سلیقه و خط فکری ...  ادامه مطلب 
استفاده از کاغذ دیواری های راه راه در دکوراسیون
 ۲۷ آذر ۱۳۹۷

استفاده از کاغذ دیواری های راه راه در دکوراسیون

درست مثل زمان انتخاب لباس، وقتی می خواهید کاغذ دیواری راه راه انتخاب کنید، باید بسیار مراقب باشید. در صورتیکه از کاغذ دیواری راه راه درست استفاده شود، می تواند طوری طراحی داخلی منزل شما را شگفت انگیز کند که باعث شود فک مهمان هایتان به زمین بیفتد!! اما در صورتیکه اشتباه استفاده شود، ...  ادامه مطلب 
دکوراسیون و احساسات افراد
 ۱۷ آذر ۱۳۹۷

دکوراسیون و احساسات افراد

اگر چه رابطه بین دکوراسیون و احساسات توجه زیادی را در دهه اخیر جلب کرده، این نوع از روانشناسی محیطی از هزاران سال پیش وجود داشته است مثل "واستو شاسترا" ی هندی ها، "فنگ شویی" چینی ها و غیره . به دلیل رشد علوم اعصاب، دانشمندان تحقیقات فراوانی در این مورد انجام داده و به نتایج خارق العاده ای دست ...  ادامه مطلب 
10 ترند دکوراسیون داخلی برتر در سال 2019
 ۰۵ آبان ۱۳۹۷

10 ترند دکوراسیون داخلی برتر در سال 2019

با توجه به پیشرفت های به دست آمده از تکنولوژی، همه انسانها در سراسر دنیا با استفاده از یک کلیک می توانند بدون مسافرت کردن، از شکل های زندگی در سراسر دنیا آگاه شوند. بسیاری از طراحی های جدید از فرهنگ های آسیایی و آفریقایی دور سرچشمه گرفته اند و در حال حاضر استفاده از این طرح ها در حال افزایش ...  ادامه مطلب