سبک‌های کاغذ دیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری همیشه با مسئله ای انتخاب کاغذ دیواری همراه است! انتخاب کاغذ دیواری یکی دغدغه بزرگ می باشد. افراد همیشه در زمان خرید کاغذ دیواری ایتن ترس را دارند که مبادا کماغذ دیواری انتخاب در زمان نصب زیبایی و جذابیت زمان خرید را نداشته باشد. اکثر افراد توانایی تجسم کاغذ دیواری را در محیط اطراف ندارند. این ویژگی باعث سردرگمی در انتخاب می شود. در این مطلب می خواهیم شما را با روش های  انتخاب کاغذ دیواری آشنا نماییم.

مسائل مهم در انتخاب کاغذ دیواری در زمان خرید

 در زمان خرید کاغذ دیواری چند مسئله حائز اهمیت است. اول طرح کاغذ دیواری ، کاغذ دیواری های معمولا از نظر طرح به دسته های زیر تقسیم می شوند. کاغذ دیواری کلاسیک ، کاغذ دیواری مدرن ، کاغذ دیواری ساده ، کاغذ دیواری گلدار ، کاغذ دیواری راه راه ، کاغذ دیواری آبرنگی ، کاغذ دیواری پوستری و .... . هر کدام از این طرح ها مناسب فضای خاصی هستند . به طور مثال در یک راهروی باریک نباید از کاغذ دیواری راه راه استفاده کرد زیرا باعث عصبی شدن افراد می گردد. اگر فضای اتاق نشمین شما یک فضای مدرن است که در آن یک مبل راحتی ، سیستم صوتی تصویری به روز و المان های از این دست می باشد، کاغذ دیواری کلاسیک مناسب این فضا نمی باشد. پس به عنوان دومین مطلب باید در نظر داشته باشید که لوازم موجود در فضایی که قصد کاغذ دیواری کردن آن را دارید بر انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود. سومین مسئله مهم انتخاب صحیح رنگ می باشد. رنگ ها تاثیر فوق العاده ای در یک محیط خواهند داشت. به عنوان مثال نباید برای یک فضای کوچک کاغذ دیواری تیره انتخاب نمود زیرا باعث می شود که فضا کوچک تر به نظر برسد.
مسئله بعدی که در زمان خرید کاغذ دیواری مهم است، جنس پوشش است. کاغذ دیواری ها بسته به میزان قابلیت شست شو به دو دسته غیر قابل شست و شو و قابل شستشو تقسیم می شوند. خود کاغذ دیواری های قابل شستشو به سه دسته : قابل شستشو کم ، متوسط و زیاد تقسیم می شود. مثلا اگر قرار است شما یک فست فود را کاغذ دیواری کنید بهتر است از دسته کاغذ دیواری با قابلیست شستشو زیاد انتخاب نمایید تا در زمان نیاز بتوانید با خیال راحت محیط را شست و شو دهید. یکی دیگر از مسائلی که باید به آن در زمان خرید کاغذدیواری توجه کنید، میزان برجستگی کاغذ دیواری می باشد. در کشور ما برجستگی کاغذ دیواری به عنوان یک مزیت شناخته می شود اما باید به این مسئله دقت نمایید که این مدل کاغذ دیواری ها گرد و خاک را به راحتی به خود جذب می کنند . اگر فضای مورد نظر شما همیشه در معرض گرد خاک و نفوذ غبار است به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از کاغذ دیواری های بدون برجستگی استفاده کنید. انتخاب یک نصاب مناسب برای نصب کاغذ دیواری ها بسیار مهم است. اگر نصاب خوبی داشته باشید در پاین کار از پوشش جدید دیواریهایتان لذت خواهید برد اما اگر یک نصاب بی کیفیت داشته باشید در نهایت نصب کاغذ دیواری شما به دل نخواهد نشست و در زمان نصب نیز پرت و هدر رفت زیادی خواهید داشت. ایجاد حباب و کج نصب شدن کاغذ دیواری یکی از بزرگترین مشکلات استفاده از نصاب غیر ماهر است.
در ادامه نیز چند نکته طلایی را برای خرید بهتر کاغذ دیواری به شما معرفی می کنیم .
 
  • برای خرید کاغذ دیواری از طرحی استفاده کنید که قسمت براقی در خود داشته باشد، چرا که باعث درخشش اتاق شما می شود. با استفاده از این کاغذها می توانید تشنگی هر سلیقه ای را با طرح های بسیار متنوع و خیره کننده آن سیراب کنید، کافی است تا از این نوع کاغذدیواری ها در منزلتان به کار ببرید.
  • برای القای روحیه خود می توانید قدم در میان کاغذدیواری ها بگذاریدتا به دنیای اطراف خود با دید بهتری نگاه کنید.
  • در انتخاب خوددقت کنید که از کاغذ دیواری هایی که فضای سفید بیشتری دارند استفاده کنید.
  • اگر شما طرفدار کاغذدیواری های پرزرق و برق و طرح های شلوغ هستید، برای تزئینات چیز دیگری به دیوار اضافه نکنید، اجازه دهید تا خود کاغذ و طرح و رنگ آن به تنهایی زیبایی فضا را رقم بزنند.
  • برای جذابیت بیشتر طرحی را برای کاغذ دیواری انتخاب کنید که در خود بخش براقی داشته باشد.
  • برای جلوه بهتر کاغذ دیواری های براق می توان آنها رابا تابلوهای هنری که طرح های دریایی دارند ست کرد.
  • برای زیبایی اتاق از طرح طبیعت استفاده کنید.
  • برای تزئین در کمد دیواری می توان از کاغذ دیواری استفاده کرد.این کار باعث می شود این فضاها به آثای هنری ماندگار و قدی تبدیل شوند. برای فضای آنها می توانید از مناظر زیبای سایر نقاط جهان استفاده کنید. همچنین می توانید از طرح های ساده و یا مینیمال استفاده کنید. همه چیز به سلیقه و نوع دکوراسیون منزلتان وابسته است.
  • برای هماهنگی بیشتر اتاق خواب، کاغذ دیواری را مرتبط با تخت و رنگ آن انتخاب کنید. با این کارطراحی اتاقتان کاملا شخصی می شود و منحصر به خودتان!
اکثر مردم، بر روی کاغذ دیواری با طرح های درشت، قاب عکس آویزان نمی کنند. توصیه ما به شما این است که این کار را انجام دهید. هراسی نداشته باشید و از قاب های متنوع در طرح و رنگ و اندیدهازه های مختلف در کنار هم بر روی دیوار به کار ببرید.
انتخاب طرح متضاد با قالی، یکی از ترفندهای انتخاب صحیح کاغذدیواری است. برای مثال: اگر قالی کف سالن شما طرح گرد و یا هندسی دارد، کاغذدیواری ها را ساده با خطوط عمودی یاافقی انتخاب کنید.
کاغذ دیواری هایی که دارای طرح افقی هستند، زیبایی خاصی به فضا بخشیده وجلوه ای متفاوت به آن می دهد.


قیمت کاغذ دیواری

همیشه قیمت های مختلف کاغذ دیواری برای افراد سوالهای متفاوتی را در ذهنشان تداعی می کند، چرا که قیمت برخی از کاغذ دیواری ها بیش از حد انتظار زیاد است!
از جمله موارد مهمی که نقش اساسی در مشخص کردن قیمت کاغذ دیواری دارند می توان به نکات زیر اشاره کرد:
یکی از مهمترین موارد تعیین کننده در قیمت کاغذ دیواری ها، وجود قابلیت شست و شوی آنهاست. چرا که قیمت کاغذ دیواری هایی که قابل شست و شو هستند از سایر کاغذ دیواری ها بیشتر است. در این بین، کاغذ دیواری هایی که دارای جنس بهتر و ضخیمتری هستند و قدرت مقاومتشان در مقابل شست و شو بیشتر است از نظر قیمتی نیز گرانتر می باشند. برای مثال کاغذ دیواری هایی که از چندین لایه مختلف پی وی سی تشکیل شده و دارای فرمولاسیون مخصوص به خود هستند، هم دارای کیفیت بهتر و هم زیبایی و جلوه بیشتری می باشند.
درمورد اختلاف قیمت کاغذ دیواری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
تفاوت در عرض کاغذ دیواری ها: در این موارد بر خلاف اینکه مشتری احساس می کند که برای خرید کاغذ هزینه می کند، ولی این طور نیست چرا که کاغذ رولی 250000 تومانی با عرض 1 متر از نظر پوشش دیوار به اندازه 3 رول کاغذ 90000 تومانی عمل می کند ولی زیبایی کاغذ 1متر به علت داشتن درز کمتر بیشتر است و کیفیت بهتری دارد.
اختلاف در کیفیت و به کار بردن لایه های پی وی سی کاغذ دیواری هایی است که امکان مقاومت بیشتر در برابر شست وشو به آنها می دهد.
برند تولید کننده کاغذ دیواری نقش تعیین کننده ای در قیمت کاغذ دیواری دارد. برای مثال کاغذ دیواری های ساخت کشور چین با کشور ایتالیا متفاوت است.
کاغذ دیواری هایی که از نظر نصب و عدم ایجاد درز و پوشانندگی سطح دیوار عملکرد بهتری دارند دارای قیمت گرانتری می باشند.
مجموعه  لینوم فلکس و تیمبرلند در رنج کاملی از طرحهای کلاسیک، مدرن، فانتزی، رمانتیک، اتاق کودک و جوان وسطح قیمت‌هایی از کاغذ دیواری با آفرهای بالا و پروژه ای تا کاغذ دیواری‌های لاکچری و ضخیم می‌باشد و کالکشن‌ها هر ۶ ماه بروزرسانی می‌شوند