همدان به خواب خواهد رفت !

۲۳ مهر ۱۳۹۷
در ذیل مصاحبه ای که با نماینده استان همدان انجام شده است را می خوانیم ؛ بازار همدان در ماه های آینده به خواب زمستانی خواهد رفت .

سلام 

سلام 

ممنون از اینکه با وجود سرماخوردگی به ما وقت دادید؛ می خواستیم بدانیم که شرایط اقتصادی مردم دراستان همدان در شرایط کنونی به چه صورت است ؟

تا قبل از روزهای ابتدایی مهرماه اوضاع اقتصادی همدان و گردش مالی نسبتاً خوب بود. از روزهای ابتدایی مهرماه بازار روند رکودی پیدا کرد و با توجه به سرد شدن هوا و فرهنگ مردم استان همدان که در فصل سرما به سمت کمتر کار کردن میروند کمی رکود خواهیم داشت.

زمانیکه رکود بوجود می آید و عوامل جغرافیایی نیز در رکود تاثیرگذاراست بنگاهداران اقتصادی به این فکر می افتند که با ایجاد انگیزه برای عاملیت های فروششان آنها را ترغیب کنند تا بتوانند مشتری بیشتری را جذب کنند آیا شما هم برنامه خاصی برای استان همدان دارید یا خیر؟

ما هر سال در فصل های رکود بازار یک سری جشنواره ها برای عاملین ترتیب میدهیم این جشنواره ها می تواند تارگت های کمی که برای یک مغازه باشه که در نظر گرفته میشه نه اینکه اونقدر سنگین که دست نیافتنی باشه. یا به مشتریان و عاملینی که خرید های خوبی دارند به ایشان تخفیف های کالا به کالا می دهیم این باعث می شود تا ارتباط در فصل های کم کاری با مشتریان قطع نشود.

به نظر شما رقبایی مانند شرکت روستر، شرکت فلیپ موریس و دیگر نامهای مطرحی که در بازار فعالیت دارند در حال حاضر در چه وضعیتی هستند؟

کلا در این روزها به نظر من یک سری از شرکت های کوچک از وضعیت مساعدتری برخوردارند ؛ شرکت هایی که شاید به شارژ مجدد کاغذها و دیگر متریال خود امید چندانی نداشته باشند. اما شرکتهای حرفه ای که برنامه های شارژ کالا دارند شاید ارز مبادلاتی آنقدر برای آنها تغییر نکرده و هنوز کاهش قیمتی نداشتند روی خریدشان تاثیر منفی گذاشته است.

به نظر شما بازار استان همدان تا چه حدی در دست برند تیمبرلند می باشد؟ ابتدا بفرمایید بطور کل چند فروشگاه در استان همدان وجود دارد و از این تعداد چه تعدادی با تیمبرلند در ارتباط هستند؟

فکر میکنم طی همکاری چندساله ما نمیتوانیم بگوییم با همه دادوستد انجام دادیم ولی می توان گفت با همه ارتباطی دوستانه داریم . از نظر تعداد ما حدود 180 فروشگاه با جواز کسب داریم در شهر همدان و در دیگر شهرستان ها جمعا حدود 60 فروشگاه داریم. ما در استان همدان بورس های کوچکی داریم مانند مهدیه ، 15 فروردین ، بلوار مدنی و ... که مردم می توانند از آنها استفاده کنند.

اخیراً خبرهایی شنیده میشود درباره یک مرکز تجاری تخصصی در زمینه صنف تزئینات که قرار است در همدان راه اندازی شود آیا این موضوع صحت دارد؟

متاسفانه من از این پروژه اطلاعی ندارم تا جایی که بنده اطلاع دارم صحت ندارد.

شما فکر میکنید راه اندازی یک مرکزی تجاری تخصصی تزئینات در همدان تا چه میزان می تواند به این بورس های کوچکی که در حال حاضر وجود دارند سروسامان دهد؟

با توجه به اینکه مورد این چنینی در صنف های دیگر انجام شده است ، از نظر تجربی به نظر نمی رسد که تجربه موفقی باشد . به نظر من در شهرهای کوچک که دسترسی به کل شهر زمان زیادی نمی برد اجتماع یک صنف به این شکل منجر به رقابت ناسالم خواهد شد تا روند رشدی با کیفیت. در شهرهای کوچک که مردم دغدغه ترافیک ندارند خرید کردن یک نوع تفریح محسوب می شود.

ممنون از اینکه وقتتان را در اختیار تیمبرلند گذاشتید .

خواهش میکنم ممنون از شما.